Podsumowanie 2018 roku

2018 był dla nas niezwykle udany. Swoje działania prowadzimy w Centrum Edukacji Strefa Dobry Start w samym Centrum Katowic.

Projekty dla bezrobotnych

Od początku roku realizowaliśmy dwa projekty dla osób bezrobotnych „Czas na zmiany” i „Młodość to atut nie przeszkoda”. W ramach projektów zrealizowaliśmy doradztwo zawodowe dla około 170 osób. Każda z nich wykorzystała 4 godziny na spotkanie z doradcą zawodowym, wyznaczenie kierunków swojej kariery zawodowej, przygotowanie profesjonalnego CV i wybranie kursu podnoszącego kwalifikacje zawodowe. Jest nam miło gdyż około 50% uczestników miedzy innymi dzięki doradztwu podjęło nową stałą pracę.

Szkolenia dla wolontariuszy

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „Razem w Przyszłość” przeprowadziliśmy ponad 60 godzin szkolenia z kompetencji interpersonalnych dla wolontariuszy chcących pracować z osobami starszymi.

Doradztwo indywidualne

Od lipca 2018 roku prowadzimy indywidualne doradztwo zawodowe i sesje coachingu kariery dla osób indywidualnych. Wprowadziliśmy do oferty klika możliwych pakietów wykorzystujących różne narzędzia i testy. Podzieliliśmy je na dwie grupy:

Komputerowe testy

Na co dzień korzystamy z komputerowych testów Maxie DISC określających style zachowań i komputerowych testów kompetencji i testy preferencji zawodowych. Dzięki nim możemy zdiagnozować potencjalne bariery w poszukiwaniu pracy takie jak:

  • sposób komunikacji
  • odporność na stres
  • motywacja
  • pewność siebie

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do KONTAKTU

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Maciek

    Serdecznie zapraszam na indywidualne sesje coachingu kariery i doradztwa połączone z wypełnieniem testów/ankiet Maxie DISC. oferta dla osób indywidualnych i firm. Szczegóły: https://maciejwesterowski.pl/testy-disc/

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.