You are currently viewing Doradztwo zawodowe dla uczniów

Doradztwo zawodowe dla uczniów

Doradztwo zawodowe dla uczniów - aktualizacja marzec 2020

Zbliża się czas egzaminów dla uczniów kończących 8 klasę, i decyzji związanych z wyborem kolejnej szkoły. Często jest to trudny wybór. Konkretny zawód czyli szkoła zawodowa lub technikum czy też liceum ogólnokształcące. Jeśli szkoła zawodowa to jaka? Jakie są zawody przyszłości? Jeśli technikum czy liceum to o jakim profilu. Często już teraz trzeba podjąć decyzję, która wyznaczy kierunek naszego życia.

Również maturzyści stoją przed trudnym wyborem. Wybrać uczelnię, dającą zawód przyszłości https://doradcazawodowy.eu/pracownicy-poszukiwani-w-2020-roku/ czy rozwijać swoje pasje. Dodatkowo sytuacja związana z pandemią koronawirusa nie ułatwia spokojnego przygotowania do egzaminów. Uczniowie mimo lekcji online pozbawieni są wsparcia.

Specjalnie z myślą o Rodzicach chcących pomóc swoim dzieciom w wyborze przygotowaliśmy dwa pakiety spotkań z coachem kariery. Już od dwóch tygodni prowadzimy sesje coachingu kariery online. Sesje nie różnią się od osobistego spotkania i są tak samo efektywne. Wystarczy dostęp do internetu i smartfon lub komputer z mikrofonem i kamerą. https://doradcazawodowy.eu/coaching-i-doradztwo-on-line/ Kontakt online dodatkowo daje nam możliwość pracy z uczniami, którzy w miejscach swojego zamieszkania nie wiedzą kto może im pomóc. 

Specjalnie z myślą o uczniach i maturzystach wprowadziliśmy specjalne pakiety. Oczywiście zapraszamy również na pojedyncze sesje. Przypominamy, że posiadacze Karty Dużej Rodziny mają 10% rabatu.

Przeczytajcie dlaczego warto nam zaufać …

Jaki kierunek edukacji wybrać?

Każdy nastolatek stanie kiedyś przed wyborem zawodu, w kierunku którego będzie się kształcił. Niektórzy od najmłodszych lat wiedzą gdzie i jak chcą pracować i z uporem do tego dążą. Inni zaś w tej kwestii nie mają tak łatwo. Ciężko jest im określić, czym chcieliby się zająć zawodowo, nie potrafią zdecydować czego chcą, wahają się z wyborem odpowiedniej szkoły. W tak decydującym momencie życia nastolatka warto mu pomóc umawiając go na spotkanie z doradcą zawodowym.

Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla osób chcących zmienić pracę, bezrobotnych jak i dla młodzieży. Oczywiście do każdej z tych osób potrzebne jest podejście indywidualne. Inaczej przecież będziemy rozmawiać z nastolatkiem, a inaczej z osobą, która straciła pracę lub chce się przebranżowić.

doradztwo zawodowe dla uczniów

Jakie kwestie poruszy doradca zawodowy podczas rozmowy z nastolatkiem?

Do zadania doradcy należy zapoznanie klienta z jego predyspozycjami oraz słabymi i mocnymi stronami. Takie spotkanie pozwoli rozwiać wątpliwości lub pomoże nakierować na dobrą ścieżkę zawodową. Rozmawiając i wspierając młodzież w wyborze szkoły, doradca zawodowy bierze na siebie spory ciężar i musi stawić czoło wyzwaniu.

Naprowadzenie tak młodej osoby na odpowiednią drogę do najłatwiejszych zadań nie należy. Warto więc prześledzić internet, skontaktować się telefonicznie lub osobiście i zapoznać się z ofertą.

Podczas spotkania doradca indywidualnie dobierze rozwiązania i narzędzia, które sprawdzą się w ustaleniu konkretnych działań. Korzystamy z międzynarodowych rozwiązań i testów.

Między innymi są to:

● test badający style zachowań Maxie DISC
● komputerowy test preferencji i predyspozycji zawodowych
● test kompetencji społecznych
● indywidualny planer kariery

Doradca zawodowy, na podstawie swojego doświadczenia oraz osobistych obserwacji, precyzyjnie dobierze narzędzia, które pomogą zdefiniować kolejne kroki. Decyzja wyboru szkoły, którą podejmuje młodzież, będzie się za nimi ciągnąć przez lata. Jest to wybór bardzo trudny, a niektórzy kierują się tym, co wybierze koleżanka czy kolega.

W związku z powyższym doradcy zawodowi są właśnie po to, aby unikać tego typu sytuacji. Rozmowa z kimś, kto doskonale odnajduje się na obecnym rynku, jest dobrym wyborem!

Pakiety dla uczniów i maturzystów

Doradztwo dla uczniów

Doradztwo zawodowe dla uczniów szkół podstawowych

Cykl spotkań dla uczniów 8 klasy podstawówki i 3 gimnazjum
Koszt uczestnictwa w cyklu: 690 zł. netto/osoba

doradztwo dla maturzystów

Doradztwo zawodowe dla uczniów szkół średnich

Cykl spotkań dla uczniów szkół zawodowych, 3 klasy liceum i 4 technikum
Koszt uczestnictwa w cyklu: 690 zł. netto/osoba

Poprzednie wpisy