You are currently viewing Co po epidemii koronawirusa?

Co po epidemii koronawirusa?

Przymusowa przerwa w pracy zawodowej

Część z Was zapewne ma przymusową przerwę w pracy. Bez względu na to czy czas ten poświęcacie na opiekę nad dziećmi, jesteście poddani przymusowej kwarantannie czy po prostu otrzymaliście zgodę na home office od Waszego pracodawcy warto zastanowić się co dalej.

Epidemia jak dobrze pójdzie powinna skończyć się za około 2 – 3 miesiące. Jednak jej wpływ na gospodarkę będzie znacznie dłuższy. Już dochodzą nas słuchy, że pracodawcy obniżają pensję do poziomu minimalnej, zamknięte sklepy, restauracje i kawiarnie zwalniają pracowników. Część z Was pracujących na umowach o dzieło, zleceniu czy kontrakcie dostaje wypowiedzenia.

Co zrobić z wolnym czasem?

W związku z tym nie marnujcie swojego wolnego czasu. Warto te chwile poświęcić na pracę nad sobą. Zastanowić się nad swoją karierą, pomyśleć o zmianie zawodu. Warto również wziąć udział w kursach i szkoleniach dostępnych w sieci. Często w tym okresie część jest dostępna zupełnie bezpłatnie. Większość firm zajmujących się szkoleniami, doradztwem czy mentoringiem zamknęła swoje siedziby i przeniosła się do sieci. Również my jesteśmy dostępni online. Jeżeli macie potrzebę umówienia się na konsultacje z nami zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Gwarantujemy, że nasze sesje coachingu kariery, mentoringu, doradztwa marketingowego, prowadzone za pośrednictwem internetu są tak samo skuteczne jak spotkania online. Kolejny argument za sesją online jest taki, że wszystkie linki do artykułów, ciekawostek, ćwiczeń i testów są od razu aktywne. Przeczytaj: https://doradcazawodowy.eu/coaching-i-doradztwo-on-line/

Pamiętaj nie zwlekaj i wróć na rynek pracy z większymi kompetencjami. Twoje szanse na atrakcyjną płacę będą wtedy znacznie większe. Jeżeli sytuacja w przeciągu najbliższych dwóch tygodni nie ulegnie zmianie również nasze warsztaty dla osób planujących zmiany i poszukujących pracy przeprowadzimy online.

doradca zawodowy

Czy ja sobie poradzę z komputerem i programami niezbędnymi do sesji online?

Od tygodnia część osób chcących skorzystać z naszych usług wyraża obawy czy sprzęt i umiejętności nie będą przeszkodą w pracy zdalnej. Prosimy takie osoby o kontakt z nami. W rozmowie telefonicznej wyjaśnimy krok po kroku co należy zrobić. Nie są to trudne czynności. Wystarczy dostęp do internetu i zwykła przeglądarka lub zainstalowany Skype lub Whats Up.

Zazwyczaj na adres mailowy wysyłamy zaproszenie do telekonferencji (wystarczy na nie kliknąć udostępnić kamerę i mikrofon w swoim komputerze i dołączyć do wideokonferencji) i testy lub ćwiczenia, które należy wypełnić. W ostateczności możemy również połączyć się telefonicznie. Wystarczy podać nam w wiadomości numer swojego telefonu a my oddzwonimy, dzięki czemu nie generuje się dodatkowych kosztów.

Odpłatność za sesje również odbywa się za pomocą bankowości internetowej. Po kontakcie telefonicznym i ustaleniu terminu otrzymają Państwo od nas nr rachunku, na który należy wpłacić należność wraz z tytułem przelewu. Po wpłacie za każdą sesję online wystawiamy fakturę.

Propozycje sesji online dla uczniów i maturzystów

Jeżeli jesteś uczniem i właśnie przygotowujesz się do egzaminu lub matury, pamiętaj, że w sieci udostępniono sporą ilość testów i próbnych zadań. Google w ramach akcji „Uczymy się w domu” proponuje kilkanaście filmów, pogłębiających Waszą wiedzę, dodatkowo dla szkół udostępnia bezpłatnie pakiet G Suite. Na stronie ministerstwa codziennie pojawiają się nowe propozycje lekcji i zadania dla osób przygotowujących się do egzaminu 8 klasisty i maturalnego: https://www.cke.gov.pl/.

Warto skorzystać z tych form pomocy. Oczywiście zapraszamy Was również do skorzystania z naszych usług: https://doradcazawodowy.eu/doradztwo-dla-mlodziezy/

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy pakiety zawierające między innymi testy stylów zachowań jak i predyspozycji zawodowych.