Doradztwo dla młodzieży

Doradztwo dla młodzieży

Oferujemy kompleksowe doradztwo dla młodzieży w szczególności uczniów 3 klasy gimnazjum, 8 klasy podstawówki oraz dla uczniów szkół średnich. W tym niezwykle ważnym okresie kiedy dziecko podejmuje decyzje odnośnie kierunku dalszej edukacji, spotkania z doradcą dla młodzieży mające postać indywidualnych sesji coachingu kariery jest niezwykle ważne. Właśnie w tym okresie podejmowane są kluczowe decyzje mające wpływ na karierę naszych dzieci. Często decyzja o wyborze szkoły średniej czy wyborze rozszerzeń podejmowana jest pod wpływem emocji lub sympatii. Trudno w późniejszym czasie ją szybko zmienić.

Przykład – decyzje o rozszerzeniach podejmują uczniowie w pierwszej klasie liceum. W drugiej klasie kontynuują naukę, a będąc w klasie maturalnej ich wybór sprzed dwóch lat uniemożliwia im aplikacje na kierunki studiów niezgodne z wybranymi przedmiotami. A przecież w tym wieku takie decyzje muszą być niezwykle trudne.

Wprawdzie w wielu szkołach na etacie pracują doradcy zawodowi i istnieje przedmiot doradztwo zawodowe dla młodzieży, jednak nie posiadają oni odpowiednich narzędzi i testów, które ułatwiają podjęcie decyzji. Nie uczestniczą również w konferencjach i sympozjach. Powód? Narzędzia, konferencje i testy kosztują sporo a polska oświata nie jest przygotowana na takie wydatki. Przykładowo testy badające style zachowań to jednorazowy wydatek 300 zł. netto. Dodatkowo doradztwo w szkołach jest procesem grupowym a nie indywidualnym.

W czasie naszych spotkań korzystamy z międzynarodowych rozwiązań. Nasi doradcy korzystają z testów badających style zachowań DISC, testów kompetencji społecznych i predyspozycji zawodowych. Posiadamy również spore doświadczenie jako doradcy zewnętrzni pracujący w szkołach. Poszczególne testy sprawdzamy również na swoich dzieciach będących w wieku 15 i 17 lat. Prowadzimy również wykłady i warsztaty w szkołach oraz na uniwersytetach dziecięcych.

Na podstawie doświadczenia i naszych obserwacji dobieramy konkretne narzędzia diagnostyczne. 

W naszej ofercie znajdą Państwo:

  1. Cykl spotkań dla uczniów 8 klasy podstawówki i 3 gimnazjum:
  • 4 indywidualne sesje doradztwa zawodowego
  • komputerowy test badający style zachowań DISC
  • komputerowy test preferencji i predyspozycji zawodowych
  • komputerowy test kompetencji społecznych
  • indywidualny planer kariery

Koszt uczestnictwa w cyklu: 690 zł. netto/osoba

2. Cykl spotkań dla uczniów szkół średnich:

Koszt uczestnictwa w cyklu 790 zł. netto/osoba

Spotkania odbywają się w ustalonych terminach raz w tygodniu w Centrum Katowic  przy ul. Dyrekcyjnej 4/2

Koszt uczestnictwa obejmuje indywidualne tokeny do testów, wszelkie niezbędne materiały i licencje, poczęstunek podczas każdego spotkania.

Zapewniamy pełną dyskrecję. Wystawiamy faktury VAT.

Close Menu