Doradztwo zawodowe

Doradztwo zawodowe

Doradztwo zawodowe i doradztwo kariery

Doradztwo zawodowe to forma aktywizacji zawodowej, w której doradca zawodowy pomaga podejmować decyzje w obszarze zawodowym i edukacyjnym. Doradztwo zawodowe pomaga poznać swoje predyspozycje oraz zainteresowania, które możemy wykorzystać w budowaniu swojej kariery. Proces doradztwa ma na celu wsparcie w przypadku chęci zmiany zawodu, identyfikacji ze swoją rolą w zawodzie lub  zaplanowanie kariery zawodowej. Doradca wspomaga się testami kompetencji, które mają za zadanie ułatwić nam wybór swojej ścieżki. Doradca zawodowy powinien umieć przybliżyć nam charakter branży, która nas interesuje.

Cennik doradztwa zawodowego i coachingu kariery

  • indywidualna sesja doradztwa zawodowego (60 minut) – 200 

  • indywidualna sesja coachingu kariery (60 minut) – 200 zł

  • test stylów zachowań MAXIE DISC wraz z sesją objaśniającą – 300 zł

Zobacz cały nasz CENNIK

*za sesje on-line wymagana przedpłata na konto na podstawie wystawionej faktury

*Zobacz zasady odwoływania umówionych sesji

Doradztwo zawodowe
Doradztwo zawodowe

Cechy dobrego doradcy 

Doradca zawodowy, czy też doradca kariery jest odpowiedzialny za przeprowadzenie nas przez niełatwy dla nas okres poszukiwania pracy. Z tego powodu powinniśmy zwracać uwagę na dobór odpowiedniej osoby, która będzie dla nas właściwym wsparciem. Przede wszystkim musimy wiedzieć, że doradcą zawodowym może być tylko osoba legitymująca się dyplomem ukończenia odpowiednich studiów lub odpowiedniego kursu.  Dobry doradca, czy też coach kariery powinien być przede wszystkim świadomy siebie i otoczenia. W swojej pracy nie może dać ponieść się swoim uprzedzeniom czy też własnym przekonaniom. Równie ważny jest szacunek do klienta:

  • poszanowanie jego zdania
  • oraz indywidualnych różnic.

Nie można zapomnieć o tym, że profesjonalny doradca musi cały czas być zorientowany w obecnej sytuacji na rynku. Wiąże się to też ze stałą potrzeba rozwoju. Poszerzanie swoich zainteresowań i kompetencji powinno być trwale wpisane w jego zawód.

Zapraszamy na indywidualne sesje konsultacyjne

  • doradztwa zawodowego
  • doradztwa kariery
  • coachingu kariery
  • szkolenia z kompetencji interpersonalnych

Sesje prowadzimy w gabinecie mieszczącym się w samym centrum Katowic zapewniających komfort i prywatność oraz on-line za pośrednictwem telefonu, Skypa, Google Hangouts. 

Jedna sesja doradztwa zawodowego trwa około 60 minut. Z naszego doświadczenia wynika, że aby proces doradztwa zawodowego lub coachingu kariery był efektywny potrzeba 3 – 5 spotkań. 

Koszt jednego spotkania (60 minut) to 200 złotych. Możliwe jest również skorzystanie ze specjalnie przygotowanych przez nas pakietów: zobacz tutaj

Dla odbiorców instytucjonalnych oraz firm obsługujących projekty unijne koszt godzinny doradztwa do uzgodnienia.

Tak. prowadzimy sesje on-line. Warunkiem jest wcześniejsze uiszczenie należności za sesję. Przy połączeniu preferujemy Skype i Google Hangouts. W czasie sesji wymagany jest dobry i szybki dostęp do internetu.

Tak. Prowadzimy również doradztwo grupowe szczególnie gdy pracujemy z uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W czasie lekcji wykonujemy różnorodne testy i ćwiczenia. Omawiamy również zawody przyszłości i kwalifikacje w nich wymagane. Następnie na indywidualnych spotkaniach badamy predyspozycje i udzielamy indywidualnych porad. Organizujemy również warsztaty z kompetencji interpersonalnych.