Personal Branding

Personal Branding - tworzenie własnej marki

„Każdy z nas kryje w sobie pewne pragnienie – pragnienie, które wraz z upływem czasu zmienia się w ukryty żal. W przypadku każdego z nas pragnienie to przybiera nieco inny charakter, wyraża bowiem najgłębszą zakorzenioną potrzebę wyrażania własnego „ja”. Nasze życie będzie spełnione i wartościowe tylko w takim stopniu, w jakim uda nam się wydobyć to, co kryje się w głębi naszych serc.”

Słyszałeś kiedyś o Personal Brandingu? Myślisz o tym, żeby spróbować lub zastanawiałeś co to tak właściwie jest? Powiem wprost – jest to budowanie własnego wizerunku i może zająć się tym właściwie każdy. Przy odpowiednim zaangażowaniu i samozaparciu, możesz zbudować swoją markę, zwiększyć reputację, a co za tym idzie, zacząć zarabiać na własnej osobie. 

Zbuduj z nami swoją markę osobistą

Od lipca 2020 roku zapraszamy na indywidualne sesje coachingowe i szkolenia „Model Biznesowy JA” mające na celu budowanie własnej marki osobistej. Dlaczego warto? Przeczytajcie poniżej.

Marka Osobista

Czy mówią Ci coś hasła Maffashion lub Ekskluzywny Menel? Są to tak naprawdę Julia Kuczyńska i Kamil Pawelski. Stworzyli oni indywidualny wizerunek i każdy z nich, dzięki swojej charakterystycznej personie, podbija Internet. Osoby zajmujące się Personal Brandingiem, są zawsze niepowtarzalne i posiadają cechy lub zachowania, dzięki którym zostali zauważeni. Oczywiście, chcąc stworzyć własną markę, nie możemy powielać i robić dokładnie tego samego, co robią znane osoby. Jest to zupełnie bezcelowe i nie sprawi, że zdobędziemy równie dużą popularność.

Może i będziemy bardziej rozpoznawalni, ale na pewno nie z naszej wyjątkowości i oryginalności. Aby skutecznie kreować wizerunek, który da nam sławę, powinniśmy poświęcić trochę czasu na przeanalizowanie i opracowanie naszego planu działania. To jest najlepsza droga do zdobycia sukcesu.

Co na początek?

Proponuję zrobić sobie listę i według niej ustalić swoje priorytety i zadania do wykonania. Tutaj skuteczne będzie wyobrażenie sobie własnej osoby jako produktu, który trzeba zareklamować. Dzięki tej małej wskazówce, łatwiej będzie Ci ustalić:

 • do kogo chcemy trafić, kto nas potrzebuje,
 • co chcemy zaoferować.

No dobrze, to czas na listę spraw, nad którymi musisz się dobrze zastanowić. Dzięki temu będziesz mógł określić i rozplanować swoje poczynania w stronę personal brandingu.

 1. W czym jesteś dobry, na czym się znasz?
 2. Kto może Cię potrzebować, do kogo będziesz chciał kierować swoje relacje?
 3. W jaki sposób odwdzięczysz się osobie, która Cię zaakceptuje?
 4. W czym możesz być lepszy od innych (od konkurencji), aby to właśnie Ciebie
  wybrano?
 5. Jak działają osoby, które są Twoją konkurencją? Czego nie robią, a co mogłoby
  dać zadowalające efekty
 6. Czym wyróżniasz się lub możesz się wyróżniać na tle innych osób?
 7. Zastanów się nad swoimi mocnymi i słabymi stronami oraz nad tym, co robić, aby te słabe strony zniwelować lub przekształcić w zalety.
 8. Kogo możesz potrzebować do zrobienia czegoś, czego sam nie potrafisz?
 9. Jak widzisz swoją przyszłość? I jakie konkretne działania możesz wykonać, aby zbliżyć się do określonego celu?
 10. Jakie mogą pojawić się na Twojej drodze problemy i w jaki sposób im sprostasz.

Kiedy przejdziesz przez tę listę, będziesz już o kilka kroków bliżej stworzenia własnego, indywidualnego wizerunku. To podstawa, abyś zdał sobie sprawę na czym stoisz i czy realnym jest dla ciebie bycie na bieżąco w kontakcie z osobami, które cię przyjmą. Wbrew pozorom nie jest to zagadnienie najłatwiejsze, bo popularność personal brandingu rośnie z roku na rok. Jeśli po wykonaniu polecanych kroków nadal nie czujesz się pewien i masz wątpliwości to jest coś, co może ci pomóc.

Szkolenie model biznesowy JA

Szkolenia z kompetencji społecznych

Szkolenia z kompetencji społecznych – czyli wspieranie umiejętności interpersonalnych. Wydaje nam się, że mamy wiedzę i świadomość jak należy rozmawiać z ludźmi, natomiast każdy doradca zawodowy nam powie, że nie jest to takie oczywiste. Nie bez powodu są organizowane szkolenia o takiej tematyce. Tylko z odpowiednim podejściem do ludzi możemy liczyć na przyrost naszych sympatyków.

Warto także skorzystać z porad osób będących w temacie marketingu internetowego. Wiadomym jest, że nie każda treść przyciągnie uwagę i nie każde zdjęcie zdobędzie godne zainteresowanie. Na to składa się sporo czynników i porad, które pomogą nam odpowiednio przekazywać nasze relacje, wiadomości, nowiny. Zasięgając porad osoby zajmującej się marketingiem oszczędzasz swój czas, nie ślęcząc godzinami w internecie w poszukiwaniu niepełnych i niezadowalających informacji. A Na koniec krótkie, ale prawdziwe hasło:

Postaw na mobilizację i intensywną naukę, aby twoje poczynania nie zdążyły ostygnąć. 

Nie wiesz od czego zacząć? Nie wiesz kto może Ci pomóc? Przeczytaj wpis Doradztwo a coaching